niedziela, 1 grudnia 2013

Zajączek z rozbitego lusterka - Maria Mackiewicz


Ilustracje: Maria Mackiewicz
Autorka: Helena Bechlerowa
Tytuł: Zajączek z rozbitego lusterka
Wydane: 'Nasza Księgarnia', Warszawa, Polska, 1989.
Wydanie VI.
5 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę książkę. Mam taką w domu, ale ta moja została wydana kilkadziesiąt lat temu. Przydałby się nowszy model, bo nie wiem jak długo jeszcze wytrzyma. Tym bardziej, że dawniej jako dziecko się z nią nie rozstawałam, a teraz moja córeczka ma dokładnie to samo :)

  Pozdrawiam,
  Ania mama Alicji i Natalki

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam tę książeczkę, ale z innymi ilustracjami. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze, witam się, bo wpisuję się po raz pierwszy, mimo że zaglądam już od jakiegoś czasu. Po drugie, serdecznie dziękuję za ten wpis. Bardzo lubię tę opowieść, ale mam wydanie z 2009 roku z wydawnictwa Book House z koszmarnymi ilustracjami. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Milo słyszeć tak ciepłe opinie o ilustracjach mojej mamy Marii Mackiewicz-Adamus. Zachowało się wiele oryginałów mamy prac i Nasza Księgarnia wydała w 2015 roku "Podróż w nieznane" autorstwa Adama Bohdaja w ramach serii Moje Książeczki. Cieszyłabym się, gdyby wznowiono więcej z pięknych bajek z rysunkami artystów polskiej szkoły ilustracji z dawnych lat.
  Pozdrawiam,
  Marta Tobolczyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciała, ponieważ Pani Maria Mackiewicz jest jedną z najciekawszych polskich ilustratorek. Jej prace mają niepowtarzalne ciepło i urodę, do moich ulubionych należą "Ele-mele-dutki", które absolutnie należy wznowić! Trend na klasykę polskiej ilustracji się umacnia, należy być dobrej myśli :)

   Usuń